سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۴:۴۴
 |  24/ بهمن/ 1394 - 1:27
  |   نظرات: بدون نظر
290 بازدید

انتخابات نباید دچار فتنه و شبهه انگیزی شود/لزوم پذیرش مبانی انتخابات

امام‌جمعه قم با تأکید بر اینکه انتخابات نباید دچار فتنه‌انگیزی و شبهه انگیزی شود، گفت: همه باید مبانی انتخابات را پذیرفته و زمینه حضور حداکثری و شکل‌گیری دو مجلس خوب را فراهم کنند.

به گزارش پایگاه خبری بفرو به نقل از خبرگزاری فارس ، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در خطبه اول نماز جمعه قم که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به وظایف متقابل همسران نسبت به یکدیگر اظهار کرد: در خانه تنها افراد نسبت به مسائل مادی یکدیگر مسئول نیستند بلکه باید نسبت به مسائل اخلاقی، اعتقادی و معنوی یکدیگر نیز حساس باشند.

وی با تأکید بر جایگاه پوشش در بین انسان‌ها تصریح کرد: لباس یکی از مظاهر تفاوت انسان و حیوان است که ویژگی‌هایی برای این مظهر تفاوت مطرح‌شده که پوشاننده بودن، جلوگیری از آسیب‌های بیرونی، زیبایی، آرامش دادن به بدن از جمله این خصوصیات است.

امام‌جمعه قم زن و مرد را پوشش یکدیگر دانست و گفت: همسر مثل یک سپر و پوشش نسبت به ورود خطا و لغزش به خانه و همسر خود عمل می‌کند.

وی خانواده را هسته‌های اخلاقی جامعه عنوان کرد و افزود: همین خانه و خانواده می‌تواند بستری برای توسعه فساد در جامعه بوده و زن و مرد را به هسته بی‌اخلاقی در جامعه تبدیل کند.

آیت‌الله اعرافی در خطبه دوم نماز جمعه قم ضمن تبریک میلاد حضرت زینب(س) اظهار کرد: زینب قهرمان تاریخی است که صحنه پس از کربلا را مدیریت کرد و به الگویی والا برای بانوان ما تبدیل شد.

وی ضمن تقدیر از حضور چشمگیر و پرشور ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن تصریح کرد: دیروز بار دیگر ملت بزرگ ما و مردم شهرها و روستاهای کشور افتخار دیگری آفریدند و این موجب افتخار است که بیش از ۵۰ سال است که ملت ما در خدمت اسلام و شکل گیری انقلاب قرار دارد و این افتخار و توفیق الهی قابل وصف و فهم نیست و یک دست دیگر این جریان را به پیش می‌برد.

امام‌جمعه قم با تأکید بر اینکه در طول سال‌های اخیر انقلاب اسلامی از چهار مرحله تاریخی عبور کرده است، خاطرنشان کرد: حضور پرشور مردم در ۲۲ بهمن قدم به قدم در پیشبرد انقلاب سهیم بوده است.

وی ادامه داد: از سال ۴۲ هسته‌های اصلی انقلاب پایه‌ریزی شده و بیش از یک دهه زجرها و مشکلات تحمل شد تا اینکه سال ۵۷ این نهال به ثمر نشست و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و زمان آن رسید که ارکان انقلاب را نهادینه‌سازی کنیم.

آیت‌الله اعرافی تثبیت انقلاب و دفاع از آن در برابر هجوم‌های خارجی را یکی از مراحل شکل‌گیری انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: دشمن پس از پیروزی انقلاب از همه عرصه‌ها به ما هجوم آوردند تا این شجره طیبه را از بین ببرند اما ملت با قدرت ایستادگی کردند و انقلاب اسلامی با اقتدار تثبیت شد.

وی به گسترش انقلاب اسلامی در سطح جهان اشاره کرد و گفت: انقلابی که براساس فکر امام راحل(ره) و زعامت امام خامنه‌ای تثبیت شد، آرام آرام گسترش یافت و مرزهای ایران را درنوردید.

امام‌جمعه قم با تأکید بر اینکه پایه‌های انقلاب ملت بزرگ ایران در همه عالم تجلی کرده است، ابراز کرد: تجلی انقلاب اسلامی در منطقه و جهان متوقف نخواهد شد.

آیت‌الله اعرافی تصریح کرد: امروز در همه جای عالم درس‌خواندگان قم مقدس و عاشقان انقلاب و پیروان امامت و ولایت در حال پیشرفت هستند و انوار دانش اسلامی از ایران به عالم گسترش‌یافته است و همه این موفقیت‌ها ثمره ۲۲ بهمن شما ملت بزرگ ایران است.

وی حرکت توفنده ملت ایران زیر لوای انقلاب اسلامی در عالم را نیازمند مراقبت دانست و گفت: ما باید هم در داخل مراقب باشیم و هم در خارج از کشور تا این جریان بیداری در عالم به سرعت پیش رود.

امام‌جمعه قم توطئه‌های دشمنان برای ضربه زدن به پایه‌های انقلاب اسلامی را مورد توجه قرار داد و افزود: امروز برخی در داخل و خارج تلاش می‌کنند چهره ستم‌شاهی را تطهیر کنند و سعی در تبیین خوبی‌های ستم‌شاهی دارند که این توطئه‌ای بیش نیست.

وی به تلاش برخی افراد برای تطهیر چهره استکبار در عالم اشاره کرد و گفت: توطئه دیگر دشمن تلاش در تغییر گفتمان انقلاب اسلامی است که براساس عقل، فکر و منطق شکل ‌گرفته و همواره در برابر ظلم و ستم ظالمان ایستاده، باید مراقب باشیم که این گفتمان مهم و ارزشمند تغییر نیابد و تلاش در این راستا از طرف هرکسی که باشد خواسته یا ناخواسته قابل قبول نیست.

اعرافی تلاش دیگر دشمن را در مسیر ایجاد اختلاف در سطح جامعه عنوان کرد و افزود: ایجاد اختلاف و تضعیف پایه‌های وحدت که یکی از مهم‌ترین آن‌ها ولایت و رهبری است توطئه دیگر دشمنان است.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در هفت اسفند خاطرنشان کرد: پس از موفقیت چشمگیر در آزمون ۲۲ بهمن، باید به عنوان وظیفه ملی و شرعی آماده حضور در آزمون دوم یعنی انتخابات شویم.

امام‌جمعه قم با تأکید بر سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حضور در انتخابات بیعت با رسول خدا است، گفت: انتخابات مظهر اقتدار ملت و پشتوانه عظمت کشور در بحران‌های امروز است، نباید انتخابات دچار فتنه‌انگیزی و شبهه انگیزی شود و همه باید مبانی انتخابات را بپذیرند و ملت با حداکثر مشارکت و بهترین انتخاب در این صحنه حضور یابند.

وی در پایان سخنان خود با تأکید بر اینکه امیدواریم در هفت اسفند شاهد درخشش انوار انقلاب در انتخابات و شکل‌گیری دو مجلس خوب باشیم، پیروزی‌های مقاومت اسلامی در سوریه را تبریک گفت.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
مدیریت سایت

آخرین دیدگاه ها
logo-samandehi
تبلیغات