سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱:۴۷
 |  1/ مهر/ 1394 - 8:09
  |   نظرات: بدون نظر
285 بازدید

200 هزار دانش‌آموز یزدی امروز در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد از حضور بیش از 200 هزار دانش‌آموز در سراسر استان یزد در کلاس‌های درس خبر داد

احمد شیرزاد امروز در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی با حضور استاندار یزد در دبیرستان دخترانه انقلاب اسلامی شهرستان خاتم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با ابراز خرسندی از برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی در شهرستان محروم خاتم و در جمع معلمان تلاشگر و دانش‌آموزان موفق و با استعداد این شهرستان اظهار داشت: شهرستان خاتم دارای دانش‌‌آموزانی موفق و معلمانی فرهیخته و دلسوز است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 200 هزار دانش‌آموز و 16 هزار فرهنگی در بیش از هزار و 600 مدرسه مشغول علم‌آموزی و تدریس و خدمت‌رسانی هستند، عنوان کرد: 56 درصد دانش‌آموزان استان یزد را دختران و 44 درصد را پسران تشکیل می‌دهند.

شیرزاد همچنین ضمن قدردانی از مجمع خیران مدرسه‌ساز استان یزد بیان کرد: با توجه به مشکلاتی که در حوزه مدرسه‌سازی و بهسازی و تخریب و نوسازی مدارس در استان وجود دارد، سال‌ها است که از حمایت خوب خیران بهره‌مند هستیم.

مدیرکل آ‌موزش و پرورش استان یزد با اشاره به نیاز مدارس استان یزد به بهسازی یادآور شد: وزیر آموزش و پرورش نیز در سفر اخیر خود به استان یزد، قول‌هایی برای بهسازی مدارس استان داده‌اند که امیدواریم تا پایان امسال عمل شود.

وی با بیان اینکه تا پایان سال 20 مدرسه در استان یزد بازسازی و تخریب خواهد شد، عنوان کرد: به طور قطع با اقدامات انجام شده و قول‌های مساعد وزیر آموزش و پرورش، امسال هر ماه شاهد افتتاح یک پروژه جدید خواهیم بود.

شیرزاد خاطر نشان کرد: در حال حاضر 70 درصد فضاهای آموزشی استان یزد نیاز به بازسازی دارد و 30 درصد دیگر نیز نیازمند بهسازی است که امیدواریم با کمک خیران بتوانیم اقدام شایسته‌ای در این راستا انجام دهیم.

وی ادامه داد: برخی از مدارس استان یزد نیز متروکه شده‌اند که امیدواریم به زودی تعیین تکلیف شده و برای تخریب و بازسازی آنها اقدام شود که در این زمینه نیز نیازمند همراهی بیش از پیش خیران نیکوکار استان یزد هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از معلمان استان یزد به خاطر تلاش‌هایی که برای علم‌آموزی دانش‌آموزان انجام می‌دهند، عنوان کرد: امیدواریم امسال با طرح‌هایی که در وزارت آموزش و پرورش در حال انجام است، شاهد رسیدگی به مشکلات فرهنگیان باشیم.

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
مدیریت سایت

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

آخرین دیدگاه ها
logo-samandehi
تبلیغات