سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۵:۳۹
 |  26/ تیر/ 1393 - 4:58
  |   نظرات: بدون نظر
228 بازدید

کمکهای میلیونی غرب چگونه به دست داعش می‌رسد؟

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی اعلام کرد، غرب با پرداخت میلیونها پوند تحت عنوان کمک به مردم سوریه، در حال کمک به تروریستهای داعش است.

پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی اعلام کرد، غرب با پرداخت میلیونها پوند تحت عنوان کمک به مردم سوریه، در حال کمک به تروریستهای داعش است.

“ایزابیل هانتر” نویسنده این مطلب در گزارشی از منطقه “غازی عنتاب” در مرز مشترک ترکیه با سوریه، نوشت: میلیو‌ن‌ها پوند از کمک‌های غرب چگونه به دست تشکیلات داعش می‌رسد؟

این روزنامه می‌افزاید کمک‌های مذکور که از سوی دولت‌های امریکا، انگلیس و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارائه می‌شود، عبارت است از مواد غذایی، دارو و کمک‌های اولیه که از طریق دو گذرگاه مرزی میان ترکیه و سوریه وارد مناطق تحت کنترل افراطیون داعش می‌شود.

این خبرنگار انگلیسی به نقل از یکی از اعضای گروههای امداد می‌نویسد: کاروان‌های امدادی از مرزهای ترکیه وارد سوریه می‌شود و از پست‌های بازرسی داعش، عبور می‌کنند و ممکن است به علت درگیری میان داعش و سایر گروههای مخالف که مایل به عبور کاروان های امدادرسان به مناطق تحت کنترل داعش نیستند، عبور آنها، سه هفته به تعویق بیفتد.

بر اساس این گزارش، سازمان‌های کمک رسان، از جمله گروه امداد رسان “الرحمه” که دفاتری در انگلیس و امریکا دارد، مدهی هستند که کمکهایشان را به آوارگان غیر نظامی و افراد نیازمند به کمک فوری ارائه می‌کنند، و برای کنترل هیچ گروه یا مجموعه ای بر مناطق مشخصی تلاش نمی‌کنند.

یادآور می شود که گروه “الرحمه” سال گذشته برای کمک به عملیات امدادرسانی و انسانی در سوریه حدود 27 میلیون پوند از وزارت امور خارجه انگلیس دریافت کرده است.

خبرنگار ایندیپندنت می‌افزاید: نیروهای غربی گروههای امداد رسان، تأکید کرده اند عناصر داعش، که در گذشته خبرنگاران غربی و نیروهای کمک رسانی را ربوده اند، در حال حاضر بدون هیچ گونه مانع تراشی یا تعیین پیش شرط به آنها اجازه فعالیت می‌دهند.

خبرنگار مذکور در پایان خاطرنشان می‌کند: تشکیلات داعش، پزشکان و پرستاران را به خدمت گرفته و به آنها حقوق فراوانی می‌دهد که میزان آن، در ماه، به حدود 400 پوند می رسد که در شرایط کنونی مبلغ فراوانی به شمار می آید.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
مدیریت سایت

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

آخرین دیدگاه ها
logo-samandehi
تبلیغات