جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۹:۳۶
 |  6/ شهریور/ 1398 - 7:19
  |   نظرات: بدون نظر
47 بازدید
گزارش؛

پیام آیت‌الله اعرافی به اجلاس بین‌المللی پیر غلامان حسینی قرائت شد

آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور به مناسبت آغاز اجلاس بین‌المللی پیر غلامان حسینی پیامی صادر نمودند

به گزارش پایگاه خبری بفرو؛ این پیام که توسط حجت الاسلام والمسلمین محمد اعرافی قرائت شد، یه شرح ذیل است:

ضرباهنگ حزین برخاسته از گلوهای مداحان داغدار، چنان به کلمات مرده، جان می بخشد که عزاداران حسینی گویی در صحرای تفتیده نینوا شاهد تقابل دو جریان عظیم تاریخی حق و باطل هستند، که آن روز با تمامیت خویش، به میدان آمده بودند تا سرنوشت بشریت را به گونه ای دیگر رقم بزنند. با ضرباهنگ کلمات مداحان، جان ها به حرکت در می آید و از پس پرده ضخیم هزارساله تاریخ عبور می کند و به وادی حیرت می رسد و واله و حیران به این تقابل می نگرد. هم ذات پنداری دست می دهد و هر کسی خود را در کنار شیر مرد و شیرزنی یا کودکی یا نوجوانی می یابد که آن روز مسئولیت یافتند تا تمامیت ولایت الله را به کرسی نشانند و با همه هستی خویش از ولایت الهی دفاع کرده و ولایت طاغوتی و شیطانی را از میدان حاکمیت و سلطنت بیرون رانند.

در حقیقت مداحان و پیرغلامان حسینی در طول تاریخ مسئولیت بزرگ، «زنده داشت و احیاء» پیام عاشورایی را از امام زین العابدین(ع) و حضرت زینب(س) به دوش گرفته اند. زنده داشت عاشورا هر چند در گرو حرکت های مردمی و توده ای عاشقان ابی عبدالله الحسین(ع) و دوستداران مکتب اهلبیت بوده و هرگز امت اسلام در این امر غفلت و کوتاهی نورزیده اند، اما نقش پررنگ غلامان و مداحان حسینی را نمی توان در این امر نادیده گرفت. عالمان و واعظان و مداحان و پیرغلامان مکتب ثقلین با پذیرش امانت الهی بر آن شدند تا آن چه را که دیگران نتوانسته اند به عهده گیرند، به گردن گیرند و هرگز در اوج ظلم های امویان و عباسیان و دیگر ظالمان تاریخ، از این مسئولیت اهلی خویش فاصله نگیرند . پیام های حسینی را به قلوب حق طلبان و عدالت خواهان برسانند.

بی گمان پاسداشت پیرغلامان و مداحان و واعظان حسینی به به معنای پاسداشت اشخاص، بلکه پاسداشت از حقیقت الهی است که از هابیل تا امروز ادامه داشته و دارد و منادیان آن ا انبیا و اولیای الهی در صراط مستقیم اسلام با همه شرایع و مناهج بر آن بوده اند تا با جریان سازی آن، اجاز ه عرض اندام به باطل و طاغوت ندهند. اگر ایام الله از جمله ایام الله حسینی امروز زنده و هم چون چراغی فروزان رهروان را در فتنه ها رهنمون است. جز به فداکاری و جانفشانی صالحانی چون عالمان، واعظان و شاعران آیینی و عاشورایی، سرایندگان، مداحان و پیرغلامان حسینی نبوده است که حتی از جان خویش مایه گذاشته و شهادت را به سکوت و خاموشی ترجیح داده اند و جان به کف به میدان آمدند و با پاسداشت و زنده نگهداشت و احیای عاشورای حسینی این چراغ را به آیندگان رساندند و کشتی نجات امام حسین(ع) را به مردمان نشان دادند و بر آن شدند تا به سلامت از فتنه های طاغوتیان عبور کرده و به دارالسلام ایمان برسانند.

امسال دارالایمان میبد به این مفتخر است تا برای پاسداشت از این پیشگامان عرصه جهاد فرهنگی و جهاد کبیر علمی، هفدهمین اجلاس بین المللی و سراسری پیرغلامان و خادمان حسینی را با حضور عزیزانی از ۳۰ کشور در کنار پیرغلامان و خدام حسینی ایرانی از سراسر کشور برگزار کند، ضمن عرض خیر مقدم به خوش آمد به میهمانان ارجمند و حضار محترم و عرض سپاس محضر همه مسئولین محترم استان و شهرستان و خیرین محترم و عاشقان حسینی و همه مساهمت کنندگان در این برنامه باشکوه و پرفروغ امیدوارم این اجلاس عطر عاشورای حسینی را در استان یزد که مفتخر به عزا و حماسه حسینی است و در شهرستان میبد بپراکند، و زمینه تعالی عزا و سوگواری سالار شهیدان در تراز انقلاب اسلامی و در افق جهانی و با معیارهای کامل الهی و انسان فراهم آورد و مشعلی گردد برای تربیت نیروهای جوان و اندیشمند در همه عرصه های معرفتی و هنری عاشورا.

با تقدیم سپاس وافر و اعتذار – علیرضا اعرافی


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
مدیریت سایت

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

آخرین دیدگاه ها
logo-samandehi
تبلیغات