سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۴:۱۹
 |  8/ اسفند/ 1393 - 8:44
  |   نظرات: بدون نظر
340 بازدید

وضعیت قرمز اخلاقی ومذهبی دانش‌آموزان ابرکوه/والدین به امید معلمین نمانند!

امام جمعه ابرکوه در خطبه های نماز جمعه ضمن انتقاد از وضعیت نامناسب آموزش و پرورش و تذکر به مسئولین این اداره گفت: وضعیت اخلاقی و مذهبی دانش آموزان به مرحله قرمز رسیده است!

حجت الاسلام و المسلمین حسینی امام جمعه شهرستان در روز امور تربیتی و تربیت اسلامی با نتقاد از ضعف هایی که هنوز در حوزه ی آموزش و پرورش برطرف نشده اظهار داشت: بنده ظرف سال های گذشته بارها در جلسات آموزش و پرورش ، ضعف فعالیت حوزه پرورشی را تذکر داده و نسبت به خطرهائی که آینده دانش آموزان را تهدید می کند هشدار دادم اما عملاً توجهی ندیدم.

تذکر مجدد به مسئولین آموزش و پرورش ابرکوه/ مرحله قرمز وضعیت اخلاقی و مذهبی دانش آموزان
حجت الاسلام حسینی افزود: در شرایط فعلی ، رویکرد آموزش و پرورش به اهتمام به بخش پرورشی بهتر شده اما بخاطر ضعف های گذشته هنوز وضعیت خوبی از نظر امور تربیتی در مدارس نداریم. به رئیس آموزش و پرورش و معاونین شان روز گذشته مجدداً بر این مهم تأکید کردم و به شما اولیاء عرض می کنم که وضعیت اخلاقی و مذهبی دختران و پسران دانش آموز به مرحله قرمز رسیده است!

حسینی یادآوری کرد: رفت و آمدهای روزانه و شبانه بچه ها به باغ ها، تعریف کردن فیلم های مستهجن ماهواره ای، پخش عکس های مبتذل با گوشی های همراه، برگزاری جشن های عروسی خارج از حد شرعی به بهانه شادی، شب نشینی هایی به بهانه دیدن فیلم های حرام ماهواره و … از خطرات ماهواره ها و شبکه های اجتماعی است که فرزندان را تهدید می کند.

وی تصریح کرد: اینها از عواملی است که اختلالات روحی روانی، افت شدید تحصیلی، فریب خوردن و در دام فحشاء افتادن ، انگیزه نداشتن برای تحصیل و آینده نگری، به مسخره گرفتن اعتقادات مذهبی و باورهای دینی، چرخش سریع به انحرافات اخلاقی، شکستن حریم محرم و نامحرم، بلوغ زودرس فکری و ذهنی، فرار از منزل و نافرمانی جوانان از والدین را به دنبال داشته است.

والدین خود به فکر فرزندان باشند و منتظر مربیان نمانند
خطیب جمعه ابرکوه تاکید کرد: پدران و مادران عزیز به امید مربیان مدرسه ننشینند. تا فرزندان از دست نرفته اند آنها را از بلا و فتنه های عمومی دوره آخرالزمان نجات دهید.

حسینی اذعان داشت: یکی از راهکار های نجات سازندگان جامعه فردا این است که سلوک دینی صالحین و روی آوردن به مسجد، نماز و قرآن را فراموش نکنند. چراکه قران ضامن حفظ جوانان از انحراف و رویکرد به سمت خلاف و ناپاکی هست. مراکز قرآنی به یقین تضمین بخش سعادت و سلامت معنوی نسل جوان خواهد بود.

برگزاری مراسمات شادی در روز جمعه
وی با نزدیک شدن به دهه فاطمیه سالروز شهادت ام ابیها حضرت زهرا (س) عنوان کرد: کسانی که مراسم شادمانی دارد می تواند در روز جمعه داشته باشد وگرنه در هفته آینده باید همه سوگوار صدیقه کبری(س) باشیم زیرا او شهیده سیر از رسالت به ولایت است.

در مذاکرات هسته ای برگ برنده در دست ایران است
امام جمعه خاطرنشان کرد: کمترین نتیجه مذاکرات ایران با گروه 5+1 این بوده که حُسن نیت ایران اسلامی را ثابت و پرده از چهره تزویرگران آمریکائی و غربی برداشته است. حقیقت این است که اینها هرگز میز مذاکره را ترک نمی کنند چون به ضررشان است و هر چند تمدید مذاکره به نفعشان است اما در این جریان برگ برنده در دست ایران است.

حسینی ابراز داشت: تیم ایرانی که حقاً جهاد دیپلماسی دارد قاطعانه در میدان باشند و جز با برداشتن یکجای تحریم ها و تسلیم شدن جبهه باطل توافقی دیگر نداشته باشند و در صورت زیاده خواهی ها، این ایران است که میز مذاکره را ترک خواهد کرد و پیامد هرگونه شکست مذاکرات هم به عهده آمریکا خواهد بود.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
مدیریت سایت

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

آخرین دیدگاه ها
logo-samandehi
تبلیغات