سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۳:۴۳
 |  17/ مرداد/ 1393 - 9:36
  |   نظرات: بدون نظر
299 بازدید

نماینده اسبق یزد

چرا “جنتی”‌ فعالیت سیاسی دارد ولی “ناطق و خاتمی” نه؟!

یک عضو مجمع روحانیون مبارز معتقد است: کناره‌گیری افرادی مانند خاتمی و ناطق نوری از صحنه سیاسی کشور خودخواسته نیست و آنها فضا را برای آمدن به عرصه سیاست جهت فعالیت جدی مناسب نمی‌بینند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضوی یزدی در گفت‌وگو با ایسنا ، با بیان این مطلب، افزود:‌ به کار بردن تعبیراتی چون بازنشستگی سیاسی برای افرادی چون آقای خاتمی و ناطق‌نوری تعبیر غلطی است؛ چراکه این چهره‌ها هیچ وقت نمی‌توانند از سیاست کشور جدا شوند و تمام وجود آنها با این موضوع عجین شده است و اگر اکنون مسئولیت نمی‌پذیرند علتش این است که امکانش از آنها سلب شده است.

وی افزود: برای مثال آقای ناطق‌نوری بعد از مجلس پنجم دیگر مسئولیت اجرایی به صورت جدی بر عهده نگرفت و 16 سال است که دیگر در این گونه عرصه‌ها حضور پیدا نکرده است. من فکر می‌کنم که میدان را برای امثال آقایان خاتمی و ناطق نوری برای حضور در عرصه سیاست تنگ کرده‌اند و امکان حضور از آنها گرفته شده وگرنه چرا هیچ‌گاه آقای جنتی بازنشسته و از کارافتاده نمی‌شود و تا توان خدمت‌گزاری دارند در این عرصه هستند. پس به نظر می‌رسد اینگونه تصمیم گیری‌ها از روی اجبار است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان این‌که «محرومیت جامعه از وجود چنین شخصیت‌هایی هزینه‌های زیادی به کشور وارد می‌کند و این به ضرر جامعه است» در پاسخ به این سوال که آیا از وجود این افراد نمی‌توان در اتاق‌های فکر استفاده کرد؟ اظهار کرد: کسانی که باعث می‌شوند آنها از میدان اجرا کنار بروند؛ حضور این افراد در اتاق‌های فکر را نیز بر نمی‌تابند و مرگ سیاسی آنها را می‌خواهند، ولی این افراد زنده هستند و به اندازه توانشان سعی می‌کنند تأثیرگذار باشند.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
مدیریت سایت

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

آخرین دیدگاه ها
logo-samandehi
تبلیغات