سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱:۵۲
 |  13/ مرداد/ 1393 - 10:46
  |   نظرات: بدون نظر
274 بازدید

میبد رتبه اول کتابخانه‌های عمومی کشور را از آن خود کرد

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی میبد با بیان اینکه به لحاظ فضای فیزیکی شهرستان میبد از چشم‌انداز ۱۴۰۴ هم جلوتر است گفت: میبد رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داده است.

به گزارش پایگاه خبری بفرو غلامرضا کارگر اظهار کرد: کتابخانه مرکزی میبد دوازدهمین کتابخانه مرکزی کشور است که در زمینی به مساحت پنج هزار و200 متر مربع با زیربنای چهار هزار و 200 متر مربع و با هزینه چهار و نیم میلیارد تومان احداث و درسال 92 راه‌اندازی شده است.

غلامرضا کارگر با اشاره به منابع موجود در این کتابخانه گفت‌: در حال حاضر 60 هزار جلد کتاب در این کتابخانه وجود داردکه قرار است از سوی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان‌، این منابع به یکصد هزار جلد افزایش یابد.
وی افزود: روزانه به طور میانگین 500 نفر با حضور دراین کتابخانه از امکانات آن استفاده می‌کنند که این تعداد در ایام و مناسبت‌های خاص در طول سال به دو برابر هم می‌رسد.
کارگر خاطرنشان کرد: در سال 1404 قرار است به ازای هر یکصد نفر، هشت متر مربع فضای کتابخانه در کشور وجود داشته باشد که شهرستان میبد در حال حاضر 12 متر برای هر 100 نفر را دار است.
وی با اشاره به اینکه 14 باب کتابخانه عمومی و مشارکتی در شهرستان میبد وجود دارد افزود: برای آزاد‌سازی حدود هفت هزار متر مربع از زمین‌های اطراف این کتابخانه مرکزی، بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان نیاز است.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
مدیریت سایت

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

آخرین دیدگاه ها
logo-samandehi
تبلیغات