جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۵:۰۹
 |  28/ اردیبهشت/ 1393 - 11:58
  |   نظرات: بدون نظر
248 بازدید

موظفیم اجازه ندهیم فساد و انحراف در دستگاه‌های اجرایی رخ دهد/ اهمیت انگیزه در بهبود کارآمدی سازمان‌ها

وزیر کشور از مسئولان ادارات حراست استانداری‌ها خواست که تلاش کنند تا اداراتی با انگیزه، هوشمند، قوی و مؤثر در استان‌ها فراهم آورند و گفت: موظف هستیم از باب امر به معروف و نهی از منکر نگذاریم فساد و انحراف در اخلاق ، اعتقادات و وظایف جاریمان در دستگاه‌های اجرایی رخ دهد.

پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور؛ عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور طی سخنانی در همایش مدیران کل حراست استانداری‌ها و سازمان‌های تابعه و مدیران حراست شهرداری‌های مراکز استان‌های کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد، بر عملکرد و برنامه‌ریزی حراست دستگاه‌ها مبتنی بر سه اصل شرع، قانون و اخلاق تأکید کرد.

وزیر کشور در این همایش از مدیران کل حراست استانداری‌ها به عنوان مسئولین دستگاه‌های ناظر در استان‌ها نام برد و گفت: انتظار ما در حوزه مسئولیتی شما جدیت در نظارت و ارائه گزارش است، دیگر اینکه در مسیر کار، برای اینکه بتوانید نظارت درستی بر سایر دستگاه‌ها داشته باشید وظایف خود را به نحو احسن انجام دهید.

رحمانی فضلی با اشاره به برخی نارضایتی‌ها در سیستم‌های اداری که موجب کندی برخی امور می‌شود، افزود: همه باید ضمن تقویت اخلاق و مدیریت، تجزیه و تحلیل دقیق، علت و چرایی مسائل مربوط به دستگاه‌ها را در راستای دستیابی به فضای اداری سالم‌، مؤثر و پیش‌برنده داشته باشیم .

وزیر کشور با اشاره به اهمیت نقش انگیزه در بهبود کارآمدی در سازمان‌ها ادامه داد: مدیران کل حراست می‌توانند با حضور مؤثر و فعال خود انگیزه اداری را در سازمان‌ها تقویت کنند.

رحمانی فضلی با اشاره به اهمیت و نقش ” انگیزه ملی ” و تأثیرگذاری قوی آن ، ” انگیزه توحیدی ” را تنها انگیزه اصلی و نهایی دانست و گفت: همه باید خود را در مقابل درگاه خداوند متعال، مردم، شهدا و گذشتگان مسئول بدانند و در راستای سالم‌سازی فضای سازمانی، با شناخت درست از جایگاه و وظیفه ای که بر عهده دارند اقدام کنند.

وی داشتن درک مناسب مسئولان حراست استانداری‌ها را از وظایف و مسئولیت‌های سلسله مدیریتی خویش در جهت حفظ آبرو و رعایت شأن کارکنان مجموعه ضروری و با اهمیت برشمرد .

رحمانی فضلی پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات در دستگاه‌های اجرایی را از وظایف عمومی مسلمین برشمرد و اضافه کرد: ما موظف هستیم از باب امر به معروف و نهی از منکر نگذاریم فساد و انحراف در اخلاق ، اعتقادات و وظایف جاریمان در دستگاه‌های اجرایی رخ دهد.

وی مدیران کل حراست را تضمین‌کننده امنیت دانست که می‌بایست در عین بودن ‌ امنیت را در محیط کار ایجاد کنند و افزود: اشراف اطلاعاتی در حراست مهم است ولی می‌بایست نسبت به آن مراقبت کرد تا امور در مسیر خود به درستی انجام پذیرد.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
مدیریت سایت

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

آخرین دیدگاه ها
logo-samandehi
تبلیغات