جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۹:۱۰
سرویس: سیاسی, عمومی
 |  13/ تیر/ 1393 - 11:57
  |   نظرات: بدون نظر
223 بازدید

مشکلات کشور با وحدت و استفاده از همه ظرفیت‌های فکری قابل حل است

دکتر حسن روحانی، رییس جمهوری با تحلیل شرایط ویژه کشور و منطقه، بر شناسایی و طبقه بندی نیازها و مشکلات کشور و اجماع برای حل آن به منظور تامین منافع ملی تاکید کرد.

“حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی” عصر پنج شنبه و در دیدار با جمعی از شخصیت‌های اصولگرا با تاکید بر اینکه همه باید برای حل و فصل مشکلاتی که کشور و نظام را در معرض آسیب قرار می‌دهد دست به دست هم دهیم، گفت: همه گروه‌ها، جناح‌ها و همه ملت از مذاهب و اقوام گوناگون باید زیر چ‌تر واحد در حل مشکلات و رویارویی با مخاطرات و معضلات در کنارهم قرار گیرند. 

رییس شورای عالی امنیت ملی اظهار کرد: اگر همه ما در خصوص فهرست آسیب‌ها و مشکلات و دشمنان کشور و نیز راهکار‌ها و نقشه راه مواجهه با این مسایل اتفاق نظر داشته باشیم، بسیاری از مشکلات که امروز پر رنگ دیده می‌شود، کوچک جلوه خواهد کرد و تسامح با یکدیگر نیز آسان‌تر می‌شود.
 
دکتر روحانی ضرورت بهره گیری عملی از سیره و سلوک پیامبر مکرم اسلام و ائمه هدی (ع) در طول ۲۵۰ سال حیات طیبه آن‌ها را خاطرنشان کرد و گفت: باید تا جایی که می‌توان از اختلافات در داخل کشور کاست و دست در دست هم برای حفاظت از منافع ملی و صیانت از ارزشهای انقلاب حرکت کرد.
 
رییس جمهوری گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا از انشقاق و شکاف‌های اجتماعی در حوزه‌هایی نظیر قومیت، مذهب و جناح بندی‌های بکاهیم.
 
دکتر روحانی ضمن انتقاد از برخی دیدگاه‌ها که نسبت به هر نوع وحدتی نظر سوء دارند گفت: نباید غربالی در دست بگیریم که بر اساس آن بیشتر افراد کنار گذاشته شوند و تنها تعداد اندکی حائز شرایط برای ادامه کار باقی بمانند.
 
رییس شورای عالی امنیت ملی گفت: برای حل مشکلات بزرگی چون رکود تورمی و ایجاد اشتغال نیاز به حضور همه افراد و گروه‌ها از جناح‌ها، اقوام و مذاهب مختلف داریم و همه ما شاهد بودیم که در طول سالهای دفاع مقدس مردم این مرز و بوم بی‌توجه به سلیقه، دین و جناح سیاسی در دفاع از کیان کشور و انقلاب اسلامی جانفشانی کردند.
 
رییس جمهور با بیان اینکه «این اشتباه بزرگی است که دشمن را فقط به دشمن خارجی محدود کنیم»، گفت: نباید دشمنان بزرگ داخلی نظیر رکود تورمی، فساد اداری و بیکاری را از ذهن دور نگه داریم؛ زیرا این دشمنان زندگی مردم را تحت فشار قرار داده و منجر به گسترش آسیب‌های اجتماعی می‌شوند که هیچ جناحی را نمی‌شناسد.
 
دکتر روحانی گفت: دولت یازدهم از همه جناح‌ها و گروه‌های سیاسی تشکیل شده است و در یازده ماه گذشته ما هیچگاه در مسیر حل مسایل اساسی کشور میان سلیقه‌های مختلفی که در دولت حضور دارند شاهد اختلاف نبوده‌ایم.
 
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی در ابتدا و انتهای سخنانش با ذکر آیه شریفه «وَقُل لِّعِبَادِی یَقُولُواْ الَّتِی هِیَ أَحْسَنُ إِنَّ الشَّیْطَانَ یَنزَغُ بَیْنَهُمْ إِنَّ الشَّیْطَانَ کَانَ لِلإِنْسَانِ عَدُوًّا مُّبِینًا» همه دست اندرکاران عرصه سیاسی و مسولان کشور را به تاسی از این تعبیر زیبای قران مجید و بیان بهترین کلام و جمله در خطاب با یکدیگر دعوت کرد.
 
پیش از سخنان رییس جمهوری دکتر حداد عادل، حجت الاسلام ابوترابی فرد، دکتر لاله افتخاری، مهندس محمد نبی حبیبی، مهندس حسین فدایی و حجت الاسلام سبحانی نیا ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین نشست‌هایی صمیمی، بطور جداگانه دیدگاه‌های خود درباره مسایل روز کشور را بیان کردند.
 
دکتر حداد عادل ضمن اعلام حمایت از رویکرد اعتدال رییس جمهوری، ثبات در مدیریت کشور را محصول اعتدال حقیقی خواند و با تشکر از دولت بخاطر استفاده از همه ظرفیت‌ها و نیرو‌ها فارغ از جناح بندی‌های سیاسی، به کارگیری افراد پاک و وفادار به نظام را زمینه ساز وفاق و حل مشکلات دانست.
 
حجت الاسلام ابوترابی فرد نیز با بیان اینکه دولت می‌تواند نقش محوری در خلق فرهنگ توسعه سیاسی ایفا کند؛ در خصوص مسایل مرتبط با سیاست خارجی گفت: راه مقابله با صف آرایی ۱+۵ در برابر خواسته قانونی و مشروع دولت و ملت ایران در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای صبر در برابر دشمن و یکپارچگی در داخل است.
 
دکتر لاله افتخاری هم با اشاره به نیازهای بانوان کشور، از همگرایی نمایندگان زن مجلس با معاونت امور زنان ریاست جمهوری در مرتفع کردن نیازهای این قشر خبر داد و از دولت خواست تا با تامین بودجه زمینه را برای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص افزایش جمعیت و بیمه زنان خانه دار فراهم آورد.
 
در ادامه مهندس محمد نبی حبیبی ضمن ارایه تحلیلی از شرایط سیاسی کشور، گفت: برخی انتقاد‌ها از سوی کسانی که پایبند نظام و انقلاب هستند می‌تواند دست و فکر دولت را در حل مشکلات داخلی و روابط بین المللی باز کند.
 
حسین فدایی نیز با بیان اینکه بچه‌های حزب اللهی و نیروهای ارزشی بر اساس اعتقاد، باور دینی، ولایت پذیری و عقلانیت خود را حامی دولت می‌دانند، خواستار اتخاذ تدابیری موثر برای جلوگیری از تبدیل شدن رقابت‌های درون گفتمانی گروه‌های سیاسی به رقابت با اصل نظام شد.
 
حجت الاسلام سبحانی نیا نیز پیامدهای اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها و ادامه حمایت از اقشار آسیب پذیر در پی اجرای این مرحله را خاطرنشان کرد و گفت: دولت و مجلس باید با همکاری طرح و لایحه‌ای در جهت اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است ارایه کنند.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
مدیریت سایت

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

آخرین دیدگاه ها
logo-samandehi
تبلیغات