پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۰
 |  4/ خرداد/ 1393 - 11:13
  |   نظرات: بدون نظر
254 بازدید

ضرورت توجه وزراء و دستگاه‌های اجرایی به اجرای تکالیف نقشه راه اصلاح نظام اداری

رئیس جمهوری از ضرورت توجه وزراء و دستگاه‌های اجرایی به اجرای تکالیف نقشه راه اصلاح نظام اداری تاکید کرد.

 پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری؛حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در جلسه هیات دولت که عصر یکشنبه برگزار شد ضمن تاکید بر اهمیت، حساسیت و نقش بسیار تاثیر گذار نظام اداری در توسعه کشور، ضرورت توجه همه وزرا و دستگاه های اجرایی را به این مهم و اجرای تکالیف نقشه راه اصلاح نظام اداری توصیه کرد.

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) را به عموم پیروان آن حضرت تسلیت گفت و بر پیروی از تعالیم خاندان عصمت و طهارت تاکید کرد.

پیگیری سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری درباره نظام اداری، چابک سازی دولت ، کاهش تصدی ها و تقویت بخش خصوصی و واگذاری فعالیت های دولت به این بخش ، همچنین افزایش کیفیت و سرعت ارایه خدمات توسط دستگاه ها و توسعه دولت الکترونیک و شفافیت در انجام کار از دیگر توصیه های رییس جمهور در این جلسه بود.

رییس جمهور همچنین بر ایجاد ساز و کارهای نظارتی برای افزایش کارآمدی کارکنان دولت و دستگاه های اجرایی تاکید کرد و با دستور دکتر روحانی معاونت توسعه و سرمایه انسانی رییس جمهور ماموریت یافت نسب به ارایه چشم انداز و برنامه عملیاتی بهبود نظام اداری تا پایان دولت یازدهم شامل تصمیمات دولت، تدوین لوایح و محورهایی که باید در تدوین برنامه ششم مورد توجه قرار گیرد ، اقدام کند.

در ابتدای جلسه، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور گزارشی در خصوص وضعیت نظام اداری کشور به هیات وزیران ارایه داد که در این گزارش، نقشه راه اصلاح نظام اداری با سه هدف اصلی دولت چابک، بهره ور و بهره مند از فناوری های نوین ، ارایه خدمات با کیفیت مبتنی بر رقابت و دولت متعهد به آرمان ها و متکی به اعتماد مردم، عاری از فساد و مبتنی بر حسن عملکرد کارکنان مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه مهم ترین مسائل کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیات وزیران رسید.

با تصویب هیات وزیران، به منظور جبران خسارت دیر کرد در قراردادهای بازار برق، مبالغ پرداختی مدیریت شبکه برق ایران، بابت خسارت تاخیر در پرداخت قراردادهای خرید برق از نیروگاه های بخش خصوصی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی می شود.

همچنین با تصویب هیات وزیران، سیدحمید طهایی به عنوان استاندار البرز منصوب شد.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
مدیریت سایت

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

آخرین دیدگاه ها
logo-samandehi
تبلیغات