جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۴:۴۴
سرویس: سیاسی, عمومی
 |  1/ خرداد/ 1393 - 7:35
  |   نظرات: بدون نظر
271 بازدید

سایت وابسته به دربار سلطنتی مدعی شد: ایران و کره شمالی عامل انتشار ویروس کرونا

پایگاه خبری تبوک عربستان، وابسته به دربار آل سعود، اخیرا و در اقدامی مضحک، مدعی شده است “ویورس کرونا، توسط دانشمندان ایران و کره شمالی ساخته شده است”!

 پایگاه خبری تبوک عربستان، وابسته به دربار آل سعود، اخیرا و در اقدامی مضحک، مدعی شده است “ویروس کرونا، توسط دانشمندان ایران و کره شمالی ساخته شده است“!

انتشار این هذیان دقیقا همزمان شده است با گسترش بی‌سابقه انتقادات نسبت به دولت عربستان؛ به طوریکه اخیرا، یکی از کارشناسان پزشکی این کشور با حضور در برنامه تلوزیونی الثامنة گفته استمتاسفانه دولت ما ادعاهای گسترده‌ای در خصوص تبدیل شدن به قطب پزشکی منطقه دارد اما تاکنون تنوانسته است با وجود در اختیار داشتن امکانات و بودجه‌های فراوان، از شیوع این ویروس جلوگیری کند“.

به نظر می‌رسد، دولتمردان عربستانی، در این زمینه نیز مانند سایر حوزه‌های نظامی-امنیتی و برای سرپوش گذاشتن بر ناتوانی خود در مدیریت داخلی، در تلاش برای انحراف افکار عمومی از بحران حقیقی، و نشان دادن ایران، به عنوان عامل بحران‌های داخلی است، تا حتی اینکه مشکلات خود در حوزه‌های پزشکی و کنترل بیماری کرونا را به گردن جمهوری اسلامی ایران می‌اندازد!

پایگاه خبری تبوک در ادامه جعل خبر خود آورده است: “مقامات کارشناسی عربستان برای اولین‌بار، از طریق یکی از کشورهای غربی باخبر شده‌اند که ویروس کرونا در آزمایشگاهی پیشرفته، در ایران، توسط 3 کارشناس متخصص کره شمالی تولید و در مناطق مشخصی از عربستان رها شده است“!

این کارشناس سازمان جهانی بهداشت که به طرز جالبی نخواسته نامش فاش شود(!)، با بیان اینکه در سوئیس، کمیته‌های بین‌المللی تحقیق مخفیانه ای تشکیل شده، تا درخصوص اطلاعات بدست آمده، تحقیق کنند، اظهار داشت “کارشناسانی از سازمان جهانی بهداشت و نمایندگانی از کشورهای مختلف، بخصوص آنها که از وجود این ویروس متضرر شده‌اند، از جمله فرانسه، آلمان، ایتالیا، اردن، عربستان، قطر، تونس و امارات متحده دور هم گرد آمده و مشغول تحقیق، بحث و بررسی در این مورد هستند“.

 

نکته قابل توجه این است رسانه‌هایی که تا این حد دسترسی به منابع خبری گسترده داشته و حتی از جلسات سری سازمان ملل نیز خبر دارند، چگونه، علی‌رغم استمرار اعتراضات مردم عربستان علیه حکومت آل‌سعود، پس از 3 سال، تاکنون حتی یک مورد گزارش صحیحی از تحولات آشکار در داخل این کشور و در سطح خیابان‌ها نداشته‌اند؟!

در همین زمینه، و به دعوت ائتلاف “آزادی و عدالت” عربستان، مردم شیعه‌نشین منطقه قطیف در حالت آماده‌سازی خود برای تظاهراتی گسترده به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع) در شامگاه 23 می هستند.

حکومت آل‌سعود نیز مانند سایر موارد مشابه، از هم‌اکنون و در واکنش به این اقدام انقلابی، فضای امنیتی سنگینی را در این منطقه ایجاد کرده است.

با این حال، رسانه‌های رسمی این کشور، نه تنها، هیچ اطلاع‌رسانی از حوادث حقیقی و در حال جریان داخل عربستان نمی‌کنند، بلکه صرفا به انتشار توهمات ذهنی مدیران خود اهتمام می‌ورزند، توهماتی که تاکنون نتوانسته‌اند، حتی یک سند، دال بر واقعی بودن آن‌ها ارائه کنند.

گفتنی است انتشار چنین شایعه‌هایی علیه جمهوری اسلامی ایران در محافل خبری ضد ایرانی مسبوق به سابقه است. پیش از این در مواردی همچون پرواز خطوط هواپیمایی مالزی و انفجار بلغارستان اتهام زنی‌های بی پایه و اساسی علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح شده که تاکنون هیچگاه ثابت نشده است.

نکته قابل تامل در این خصوص این است که پس از اثبات علت وقوع حوادث بی پایه نسبت داده شده به جمهوری اسلامی ایران رسانه‌های مطرح کننده این شایعات هیچگاه خبر درست و واقعی را پوشش نمی‌دهند. 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
مدیریت سایت

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

آخرین دیدگاه ها
logo-samandehi
تبلیغات