یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۷:۳۷
 |  21/ اردیبهشت/ 1396 - 9:55
  |   نظرات: بدون نظر
332 بازدید

«خوشنامی در اوج گمنامی»

«سرباز گمنام» واژه پرمعنایی که با امنیت و اقتدار همراه است، بیش از سه دهه شهادت‌طلبی و ایثار در جبهه‌های امنیت و اقتدار، کارنامه درخشان نهادی است که در عرصه مجاهدت‌های خاموش، یکه‌تازی بی‌چون‌وچرا و سنگر نشینی بی‌ادعاست.

به گزارش پایگاه خبری بفرو؛ ایران اسلامی با توجه به ماهیت حکومتش، همواره در معرض تهاجمات امنیتی است و در این شرایط سخت، امن نگه‌داشتن جامعه و حفاظت از جان و مال و ناموس مردم و جلوگیری از شکل‌گیری ناامنی و یا استمرار بخشی به برخی از سریال‌های هدفمند ترور، بی‌تردید از اعجازهای بزرگ قرن ماست. بدون شک این معجزه‌ها حاصل رشادت‌ها و ازخودگذشتگی همان مجاهدان خستگی‌ناپذیری است که ما آنها را به نام سربازان گمنام می‌شناسیم.
شاخصه بارز مجاهدان خاموش، اتصال اعتقادی آنها به ولایت مطلقه فقیه و التزام فکری و عملی آنها به این کانون هدایت الهی است. سربازان گمنام آقا امام زمان (عج)، مجاهدان خاموش فی سبیل الله اند که اساس پیکار و مجاهدت آنها با دشمنان  اسلام، توکل به خداوند، انجام تکالیف شرعی و جلب رضایت الهی است. این گمنامان خوشنام  دو مدال ارزشمند بر سینه‌دارند. مدال سرباز گمنام امام زمان (عج) از امام راحل و مدال مجاهدان خاموش را از رهبر معظم انقلاب هدیه گرفته‌اند.
وزارت اطلاعات از بدو تأسیس تاکنون با نقش‌آفرینی درصحنه‌های مختلف ازجمله  دفاع مقدس و نیز استمرار همان فرهنگ مجاهدت در سال‌ها یی که مردم به‌ظاهر جنگی را احساس و لمس نمی‌کنند،  و در سنگرها و خاکریزهایی که جای حضور نظامی و انتظامی نیست، بر محور نیازها و ضرورت‌های حکومتی عمل کرده و سربازی گمنام خود را برای این نظام ولایی به تجلی درآورده است.
وزارت اطلاعات که به‌طور همزمان باید هم از چالش‌های جهانی و هم از چالش‌های داخلی عبور کند، تنها تشکل اطلاعاتی دنیاست که کاملاً مستقل و دارای محبوبیت و پشتوانه مردمی است که یکی از اساسی‌ترین پایه‌های موفقیتش، اطلاعات مردمی و مشارکت گسترده مردم در راستای تحقق اهداف بلند اطلاعاتی و امنیتی است.
امنیتی که اگر فشار جهانی تحریم از ایران اسلامی برداشته شود، یقیناً با اقبال‌های گسترده جهانی، زمینه میزبانی از سرمایه‌های کلان سرمایه‌گذاران خارجی را نیز فراهم خواهد کرد.
اگر نگاهی به اوضاع جهان داشته باشیم و روزانه  ناامنی درکشورهای مختلف حتی همان کشورهای به‌اصطلاح پیشرفته را مرور کنیم، بیش از پیش به سربازان گمنام افتخار می‌کنیم که با بیداری و هوشیاری، ایران اسلامی را به امن‌ترین کشور دنیا تبدیل کرده‌اند. امروز در خاورمیانه با توجه به شرایط خاص کشورهای این منطقه، سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای این حوزه همواره با خطرات پیش‌بینی‌نشده بیشتری نسبت به تشکیلات مشابه خود در کشورهای آرام جهان مواجه هستند. به اذعان کارشناسان بین‌المللی، دستگاه اطلاعاتی ایران در میان سازمان‌های مشابه منطقه‌ای از درخششی ویژه در مقابله با تهدیدات امنیتی برخوردار است و این برجستگی با در نظر گرفتن موقعیت فوق‌العاده ایران در منطقه نسبت به سایر کشورها ازنظر قرار گرفتن در کانون تهدیدات دارای اهمیت زیادی است. شرایط ناامن عراق و افغانستان ونیز توطئه چینی‌های شبانه‌روزی سرویس‌های جاسوسی استکبار همه و همه در حالی است که کشورمان همواره از ضریب امنیت قابل قبولی برخوردار بوده است و این موفقیت حاصل تلاش‌ها و مجاهدت‌های خاموش سربازان گمنام امام زمان (عج) است. انصاف آن که ضریب بالای امنیت در کشور مرهون رشادت‌ها و هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات است و در این عرصه شهدای بسیاری از وزارت اطلاعات جان خود را برای تأمین امنیت ایران اسلامی در گمنامی فدا کردند تا ملت ایران در امنیت و آرامش زندگی کنند. و امام راحل (ره) در وصف مجاهدت‌های این نیروهای مخلص چه خوش گفته‌اند: سربازان گمنام ما نام و نشان نمی‌خواهند.
گمنامی سربازان امام زمان (عج) ازآن‌جهت اهمیت می‌یابد که در سال‌های اخیر عملکرد وزارت اطلاعات بسیار شاخص بوده است و از آن جمله می‌توان به دستگیری “عبدالمالک ریگی” سرکرده گروهک تروریستی شرق ایران در آسمان کشورمان اشاره کرد. این عملیات  با یک سری اقدامات اطلاعاتی منحصربه‌فرد که تنها از سربازان گمنام امام زمان “عج” ممکن بود، با موفقیت اجرا شد. دستگیری” ریگی” یکی از پیچیده‌ترین علمی‌ات های اطلاعاتی و شاهکار مأموران اطلاعاتی کشورمان در اسفند سال ۸۸ بود. ریگی شرور شرق کشور در پناه لابی‌های سرویس‌های اطلاعاتی، حمایت‌های سیاسی و مالی آمریکا و عربستان هیچ‌وقت گمان نمی کرد که روزی این چنین به دام جان‌برکفان اطلاعات ایران و سربازان گمنام بیفتد.
دستگیری جاسوس‌های متعدد، نفوذ در اپوزیسیون خارج از کشور و سرویس‌های جاسوسی بیگانگان و مقابله با توطئه‌چینی دشمنان در فضای مجازی از دیگر اقدامات این نیروهای فداکاراست. علاوه بر آن مبارزه در بخش‌های اقتصادی، شرکت‌های هرمی، زمین خواری، فرهنگی و مقابله با مدعیان دروغین که به دنبال سوءاستفاده از احساسات دینی و فریب مردم هستند از دیگر فعالیت‌های شاخص وزارت اطلاعات است. این را باید به گوش جهانیان به‌ویژه ایادی استکبار رساند که مجاهدت‌های اطلاعاتی، مجاهدت‌هایی بی‌سروصدا، بی تبلیغات، بی‌هیاهو و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، مجاهدت‌هایی خاموش‌اند. امام خمینی (ره) در وصف مجاهدت‌های این نیروهای مخلص چه خوش گفته‌اند:”سربازان گمنام ما نام و نشان نمی‌خواهند“. رهبرفرزانه انقلاب نیز در این خصوص چه تعبیر زیبایی دارند که ” شهدای عرصه گمنامی نامداران بی نشانند”.

خداوند بزرگ را شاکریم که نعمت برخورداری از الهی‌ترین سربازان و مجاهدان بی ادعا را به ما ارزانی داشته و امروز ما در سایه ایثار آنها در امنیت کامل بسر برده و استکبار در حسرت ناامن کردن جامعه ما هرروز به دنبال نقشه‌هایی است اما غافل از اینکه  هر بار که خواست تا سریالی از ناامنی‌ها را در ایران شکل داده و ما را به سرنوشت کشورهای ناامن منطقه نزدیک سازد، با هوشیاری مردم و نیروهای اطلاعاتی و به‌ویژه سربازان گمنام، سرافکنده شده و به ضعف و ناکارآمدی خود در قبال ایران اسلامی اذعان و اعتراف کند. درود بر غیرت و شرف همه  سربازان گمنامی که در اوج گمنامی، خوش نامند.
هفته سربازان گمنام فرصت مغتنمی است برای آشنایی با مجاهدت‌های این مردان گمنام.ایثارگری‌های گمنامان همیشه بیدار را ارج می‌گذاریم و در برابر جان‌فشانی‌های آن‌ها سر تعظیم فرود می‌آوریم. هفته سربازان گمنام بر مردان بی‌ادعا، طلایه‌داران امنیت و اقتدار ایران اسلامی مبارک باد.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
مدیریت سایت

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

آخرین دیدگاه ها
logo-samandehi
تبلیغات