جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۸
 |  ۸/ مهر/ ۱۳۹۳ - ۸:۴۱
  |   نظرات: بدون نظر
263 بازدید

جانمایی مناسبی برای استقرار صنایع در دشت مهریز- اردکان صورت نگرفته است

استاندار یزد عدم وجود آمایش و جانمایی مناسب سرزمینی در دشت مهریز – اردکان و استقرار صنایع در این منطقه را عامل به وجود آورنده برخی مباحث زیست محیطی و آلایندگی ها عنوان کرد و افزود: همه دستگاه ها باید در ارتباط با بحث محیط زیست و رعایت استانداردهای زیست محیطی توجه لازم را داشته و در عمل بدان بپردازند.

” سید محمد میرمحمدی” پیش از ظهر دیروز شنبه ۵ مهرماه در جلسه شورای اداری استان یزد که با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور در سالن شهید منتظر قائم برگزار شد، به موضوع مشارکت عمومی در امر حفاظت از محیط زیست اشاره کرد و گفت: در استان یزد خوشبختانه نمونه هایی از این مشارکت را در قالب طرح منارید که توسط اداره کل منابع طبیعی و با همکاری مؤسسات بین اللملی انجام شده در دست اجرا داریم.
استاندار یزد افزود: آنچه می تواند ما را به ارزش و نقش محیط زیست سالم رهنمون کند، شناخت و آگاهی از عوامل حیاتی و نقشی است که هر یک از موجودات زنده هم در امر پوشش گیاهی و هم پوشش جانوری و محیط های زیست انسانی دارند.
وی تاکید کرد: حوزه محیط زیست، بسیار گسترده است و به حوزه جغرافیایی کشورها محدود نمی شود برای اینکه مثلاً اگر در جایی هوا آلوده شود به دیگر نقاط و کشورها نیز سرایت می کند و در همین ارتباط است که امروز مشکل ریزگردها را می بینیم.
میرمحمدی خاطر نشان نمود: به همین دلیل است که سازمانهای بین المللی در این ارتباط تعامل و همکاریهای لازم را دارند تا بی توجهی و بی دقتی راجع به محیط زیست ایجاد نشود و این تعامل را کشور ما خوشبختانه با همه کشورهای جهان دارد و سرکار خانم دکتر ابتکار هم چهره ای شناخته شده در دنیا بعنوان مدیری از مدیران شایسته محیط زیست قلمداد می شوند و در این رابطه مدیریت حفاظت محیط زیست جهانی را به ایشان لقب داده اند.
وی درک و فهم مسائل زیست محیطی را به این دلیل که همه امور را در برمی گیرد، نیازمند تخصص دانست و گفت: مسئولیت در این حوزه بسیار مسئولیت خطیر و سنگینی است و درک بالایی هم از جنبه انسانی، هم از جنبه جانوری و هم جنبه گیاهی می خواهد و تمام روابطی که فی مابین جوامع گیاهی و جانوری و جوامع انسانی است را در برمی گیرد. بنابراین یک دید بسیار گسترده را طلب می کند چرا که هریک از این عناصر در چرخه حیات نادیده گرفته شود به محیط زیست لطمه وارد می شود.
استاندار یزد با طرح این سوال که “هر یک از ما چه نقشی در حفظ محیط زیست داریم ؟” گفت: قواعدی بر این محیط و طبیعت حاکم است که باید رعایت شود و اگر رعایت نشود مشکللات تخریب محیط زیست به وجود می آید . باید بدانیم که هر چیزی در محیط زیست باید در جای خود قرار گیرد و اگر بی توجهی به این موضوعات شود با مشکلات مختلف مواجه می شویم.
میرمحمدی عدم وجود آمایش و جانمایی مناسب سرزمینی در دشت مهریز – اردکان و استقرار صنایع در این منطقه را عامل به وجود آورنده برخی مباحث زیست محیطی و آلایندگی ها عنوان کرد و افزود: همه دستگاهها باید در ارتباط با بحث محیط زیست و رعایت استانداردهای زیست محیطی توجه لازم را داشته و در عمل بدان بپردازند.
وی در پایان سازمان حفاظت از محیط زیست را ناظر حاکمیت بر انجام فعالیتهای همه دستگاه ها دانست و تاکید کرد: هیچ دستگاهی نیست که خود را مبری از نظارت سازمان محیط زیست بداند چرا که سازمان محیط زیست بعنوان یک سازمان نظارتی حاکمیتی است و حاکمیت است که می خواهد محیط زندگی ما محیط سالم و دور از دغدغه های مختلف و بیماری باشد و این امر نشان می دهد که نقش این سازمان از همه سازمانها بالاتر است و بقیه سازمانها در واقع تحت نظارت این سازمان عمل می کنند.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
مدیریت سایت

آخرین دیدگاه ها
logo-samandehi
تبلیغات