پنج شنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۴:۴۳
 |  29/ اردیبهشت/ 1393 - 8:20
  |   نظرات: بدون نظر
215 بازدید

تقویت ناوگان هوایی کشور بعد از توافق ژنو آغاز شده است/ لزوم برنامه‌ریزی برای انتقال پایتخت

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در بخش حمل و نقل هوایی، تعداد صندلی‌های موجود با جمعیت کشور متناسب نیست، گفت: باید در زمینه تقویت این بخش و نوسازی ناوگان هوایی تلاش کنیم که خوشبختانه در شرایط بعد از توافق ژنو اقدامات در این راستا آغاز شده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی پس از نشست با معاونین و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید از مرکز پایش وکنترل زیر مجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی گفت: پیگیری لحظه‌ای وضعیت و فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف این وزارتخانه کار بسیار ارزشمندی است چرا که ما باید اطلاعاتمان به روز بوده و بتوانیم این اطلاعات را در اختیار مردم قرار دهیم.

رییس‌جمهوری همچنین در تشریح نشست با وزیر، معاونین و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی گفت: در این جلسه مباحث کلی در زمینه فعالیت های بخش های مختلف این وزارتخانه از جمله مسکن، راه، شهرسازی، ریلی، ترانزیت و حمل و نقل جاده ای و هوایی و اقداماتی که باید در جهت توسعه و ارتقاء این بخش ها به انجام برسد مطرح شد.

تاکید دولت بر رونق اقتصادی در سال جاری


دکتر روحانی با بیان اینکه دولت بر این موضوع که امسال باید سال رونق اقتصادی در کشور باشد تاکید دارد، گفت: وزارت راه و شهرسازی یکی از وزارتخانه‌های تاثیرگذار در این زمینه است و می‌تواند با آماده کردن زیر ساخت‌ها در بخش‌های مختلف اشتغال و تحول ایجاد کند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: دولت برای اشتغال دانشجویان و جوانان تحصیل کرده برنامه داشته و این برنامه ها را پیگیری خواهد کرد.

اقدامات دولت برای گسترش و بهبود شبکه ریلی کشور


دکتر روحانی با اشاره بر ضرورت گسترش شبکه ریلی کشور، گفت: باید در جهت اتصال شبکه ریلی به کشورهای همسایه، دوخطه و برقی‌کردن خطوط ریلی داخلی تلاش کنیم و ان شاءالله این اقدامات در دولت یازدهم عملیاتی خواهد شد.

رئیس‌جمهور افزود: امروز از طریق شبکه ریلی کشور سالانه ۳۲ میلیون تن بار جابجا می شود که این میزان در آینده باید به حدود ۲۰۰ میلیون تن برسد که در این راستا باید زمینه‌ها و شرایط لازم را فراهم کنیم.

دکتر روحانی با اشاره به مصرف بالای سوخت در حمل و نقل جاده‌ای، استفاده از شبکه ریلی را ارزان، سالم و بهینه توصیف کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه در این جلسه بر لزوم ایجاد جاده‌های امن و نیز اصلاح راه‌های موجود در کشور تاکید شد، گفت: مردم برای انجام بسیاری از امور و سفرهای خود نیاز به جاده‌های امن دارند.

تقویت ناوگان هوایی کشور بعد از توافق ژنو آغاز شده است


دکتر روحانی همچنین با اشاره به اینکه در بخش حمل و نقل هوایی، تعداد صندلی‌های موجود با جمعیت کشور متناسب نیست، گفت: باید در زمینه تقویت این بخش و نوسازی ناوگان هوایی تلاش کنیم که خوشبختانه در شرایط بعد از توافق ژنو اقدامات در این راستا آغاز شده است.

رئیس‌جمهور با اشاره به تصمیمات دولت در سفر به استان های جنوبی کشور برای توسعه بنادر و شکوفایی سواحل جنوبی، گفت: در این راستا باید شرایط برای فعالیت بخش خصوصی فراهم شود.

ضرورت مکان یابی برای ایجاد شهرهای جدید و برنامه‌ریزی در خصوص جابجایی پایتخت از تهران


دکتر روحانی همچنین با اشاره به ضرورت مکان یابی برای ایجاد شهرهای جدید و برنامه‌ریزی و مطالعه در خصوص جابجایی پایتخت از تهران بر لزوم نظارت بر توسعه شهرها و کیفیت ساخت و ساز مسکن در کشور تاکید کرد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه به دنبال تعامل سازنده با دنیا هستیم، گفت: امروز توانمندی‌های زیادی برای مشارکت در ساخت مسکن در کشورهای همسایه وجود دارد که در این زمینه باید شرکت‌های خصوصی کشورمان فعال شوند.

دکتر روحانی همچنین با اشاره به خدمات و پیشرفت‌های فراوانی که توسط سازمان هواشناسی صورت می‌گیرد، گفت: اقدامات و تلاش‌های هواشناسی می‌تواند موجب نجات جان انسان‌ها و حفظ منابع و محصولات شده و زمینه را برای مقابله با مشکلات طبیعی فراهم کند.

برنامه‌ریزی دولت برای ایجاد شرایطی در جهت استفاده بیشتر بین‌المللی از فضای هوایی کشور


رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه‌ریزی دولت برای ایجاد شرایطی در جهت استفاده بیشتر بین‌المللی از فضای هوایی کشور گفت: مطمئناً مسیر هوایی ایران برای اتصال شرق به غرب و حتی شمال به جنوب مسیری ارزان‌تر است و در این راستا می‌توانیم تسهیلاتی فراهم کنیم که از فضای هوایی ایران استفاده بیشتری شود.

دکتر روحانی اظهار امیدواری کرد تا با توافق نهایی با غرب مشکلاتی که در این راستا وجود دارد نیز برطرف شود.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
مدیریت سایت

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

آخرین دیدگاه ها
logo-samandehi
تبلیغات