سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۳:۰۵
 |  2/ شهریور/ 1393 - 6:50
  |   نظرات: بدون نظر
281 بازدید

اظهار نظر برای ترکیب حوزه های انتخاباتی استان زود است/برخورد قضایی در بافق وظیفه ما بود/یگان ویژه در بافق اصلاً وارد عمل نشد!

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد گفت: آمار دقیقی از دستگیر شدگان بافق ندارم اما آماری که در رسانه ها منتشر شده به مراتب کمتر از چیزی است که قرار بود صورت بگیرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد صبح امروز در جمع اصحاب رسانه یزد از افتتاح 354 طرح عمرانی و کشاورزی، رهاورد هفته دولت در استان یزد خبر داد و اظهار داشت: این تعداد طرح با سرمایه گذاری 6هزار و 370 میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

محمد علی طالبی با بیان اینکه بیشترین تعداد این طرحها با یکصد مورد مربوط به شهر یزد و کمترین آنها با 14 مورد مربوط به شهرستان مهریز است افزود: هفته دولت فرصت مناسبی برای انعکاس عملکردها و ارائه ناکامی ها و مشکلات است.

معاون استاندار یزد با اشاره به موفقیت های یکساله دولت در بخش های سیاست داخلی و خارجی، اقتصادی و فرهنگی گفت: عملکرد دولت در این مدت یکساله از لحاظ پیگیری وعده های داده شده به مردم، موفق بوده است.

وی با بیان اینکه ستاد بزرگداشت هفته دولت در مرکز استان و فرمانداری ها تشکیل خواهد شد تصریح کرد: این ستاد در 51 دستگاه دولتی نیز راه اندازی شده است که می توان از دیدارهای مردمی، انتخاب دستگاههای برتر و دیدار با خانواده شهدا به عنوان برنامه های هفته دولت در استان یزد نام برد.

30 آبان؛ زمان انتخابات میان دوره ای مجلس در تفت و میبد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در ادامه از قطعی بودن برگزاری انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در شهرستان های تفت و میبد در 30 آبان ماه امسال خبر داد و اذعان داشت: نمایندگی موقت مردم حوزه انتخابیه تفت و میبد از زمان درگذشت حجت الاسلام ˈیحیی زادهˈ در فروردین سال 92 تاکنون بر عهده ˈجوکارˈ نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی بوده است.

وی خاطر نشان کرد: 135 شعبه اخذ رای برای این منظور پیش بینی شده که 74 شعبه آن شهری و مابقی روستایی است ضمن آنکه 77 شعبه ثابت خواهد بود.

طالبی اظهار داشت: از 22 شهریور، کار اجرایی انتخابات با ثبت نام از نامزدها آغاز می شود و پس از آن با دعوت از 30 معتمد منتخب فرمانداری ها و بخشداری های دو شهرستان، هیات اجرایی انتخابات نیز تشکیل می شود که در 20 آبانماه با اعلام اسامی قطعی نامزدها، تبلیغات آنان در 22 همان ماه آغاز و یک هفته به طول می انجامد.

اظهار نظر برای ترکیب جدید حوزه های انتخاباتی استان زود است

طالبی با اشاره به حدس و گمانه زنی ها در مورد ترکیب جدید حوزه های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در استان گفت: هر آنچه در کمیسیون تصویب شود، باید در صحن علنی مجلس نیز مورد تصویب قرار گیرد به همین دلیل اکنون برای اظهارنظر در این زمینه زود است هرچند پیشنهادهای مختلفی در این زمینه ارائه شده ولی تجربه نشان داده آنچه در کمیسیون تصویب شده نهایی نیست و باید در صحن علنی مجلس مصوب شود.

ساماندهی اتباع بیگانه در دستور کار مسوولان استان یزد

طالبی در بخشی از گفت و گوی خود با بیان اینکه ساماندهی اتباع بیگانه در دستور کار دولت و مسوولان این استان است گفت: سکونت و اشتغال این افراد از محور های این طرح است.

وی، مشخص شدن وظایف دستگاهای مختلف در این زمینه را از دیگر محورهای این طرح اعلام کرد و ادامه داد: مشکل این قضیه این است که در بعد ملی، استراتژِی واحد و مشخصی وجود ندارد و استانهایی که در این زمینه چالش دارند باید متکی به مدیریت استانی خود باشند.

بهترین گواه برای نحوه برخورد دولتدر بافق خود مردم هستند

وی در خصوص نحوه عملکرد دولت و مسئولین در کنترل وضعیت بافق گفت: بهترین گواه در خصوص نحوه برخورد دولت و نیروهای امنیتی و انتظامی در بافق مردم بافق هستند که می توانند شهادت بدهند که با مطالباتی که مطرح شده چه عملکردی دولت تدبیر و امید نسبت به گذشته داشته است.

طالبی با بیان اینکه این اتفاقات در بافق سابقه داشته است تصریح کرد: مشابه این اعتصابات و اعتراضات در گذشته هم رخ داده که برخورد هایی هم صورت گرفته است اما در دوره اعتصاب قبلی که 39 روز طول کشید هیچ برخوردی با کارگران صورت نگرفت و تعرضی از نیروهای انتظامی انجام نشد و با اینکه اعتصاب طولانی شد مسئولین استان با نمایندگان کارگران و مسئولین محلی پیگیری مطالبات مردم در بافق و کارگران سنگ آهن بودند که دستاوردهایی را هم داشت.

همچنان سیاست مسئولین استان پیگیری مطالبات مردم بافق

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد ادامه داد: الان هم سیاست مسئولین استان پیگیری مطالبات مردم بافق و توسعه زیرساخت های شهرستان بافق با استفاده از منابع و معادنی آن است و ما وظیفه خود را حفظ امنیت و آرامش مردم می دانیم.

برخورد قضایی در بافق در راستای وظیفه ما بود/یگان ویژه در بافق اصلاً در هیچ کجا وارد عمل نشد!

وی با بیان اینکه اگر اقدامات قضایی هم در بافق صورت گرفته در راستای وظیفه ما بوده است گفت: یگان ویژه اصلاً در هیچ کجا در شهرستان بافق دخالت نکرده و وارد عمل نشده است.

تاکنون برخوردی با مردم بافق صورت نگرفته!/حافظه مردم بافق نحوه برخورد در گذشته را از یاد نمی برد

طالبی با بیان اینکه تاکید مسئولین این است که کوچک ترین برخوردی با مردم بافق صورت نگیرد اذعان داشت: خوشبختانه تاکنون این اتفاق نیز صورت گرفته است و حافظه مردم بافق نحوه برخورد در گذشته را از یاد نمی برد چراکه می توانند نحوه برخورد دولت فعلی را گواهی دهند که با کمترین تنش و بدون درگیری تا به امروز بوده ومسئولین به دنبال حل و فصل مسائل بافق هستند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد خاطرنشان کرد: خواست مسئولین این است که تمام دستگاه ها و رسانه های مؤثر در تحقق آرامش بافق همکاری کنند و امیدوریم در کمترین فرصت این اتفاق بیافتد و تنش کارگری در بافق حل شود.

کسانی که دستگیر شده اند به خاطر اعتصاب نبوده است

وی افزود: باید مد نظر داشت که رسانه های گروهی بیگانه از این وضعیت سوء استفاده می کنند و همینجا باید اعلام کنم کسانی که دستگیر شده اند به خاطر اعتصاب نبوده است و هیچ خبرنگاری بخاطر رسالت کاریش دستگیر نشده است.

وی در پایان تصریح کرد: آمار دقیقی از دستگیر شدگان ندارم اما آماری که در رسانه ها منتشر شده به مراتب کمتر از چیزی که قرار بود صورت بگیرد!


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
مدیریت سایت

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

آخرین دیدگاه ها
logo-samandehi
تبلیغات