پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۸:۳۰
 |  ۱۰/ فروردین/ ۱۳۹۸ - ۴:۰۲
  |   نظرات: بدون نظر
37 بازدید

صدور بخشنامه روادید رایگان سفر ایرانیان به عراق

دفتر نخست وزیری عراق بخشنامه رایگان شدن روادید سفر به این کشور برای شهروندان ایرانی را صادر کرد.


به گزارش پایگاه خبری بفرو؛ در پی نشست هفته گذشته شورای وزیران عراق و تصویب رایگان شدن روادید سفر ایرانیان به این کشور، دفتر نخست وزیری عراق با صدور بخشنامه‌ای رسما اجرای این مصوبه را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه با امضای ‘مهدی محسن العلاق’ سرپرست دبیرخانه هیئت دولت عراق آمده است که بر اساس قاعده اقدام متقابل از تاریخ اول آوریل ۲۰۱۹ (۱۲ فروردین ۹۸) و به استناد ماده ۳۶ قانون اقامت اتباع خارجی در عراق (قانون شماره ۷۶ مصوب سال ۲۰۱۷) هزینه‌های صدور روادید برای ایرانیان صفر می‌شود.

در این بخشنامه همچنین بر حذف عوارض سازمان گردشگری عراق از کاروان‌های ایرانی که تاکنون به مبلغ ویزا اضافه می‌شد نیز تاکید شده است.

بر این اساس برای صدور روادید سفر به عراق برای ایرانیان دیگر هزینه‌ای دریافت نخواهد شد، اما ارائه مدارک متقاضیان و صدور ویزا به قوت خود باقی است و شهروندان ایرانی و عراقی بدون ویزا نمی‌توانند به کشور‌های یکدیگر سفر کنند.

ایران و عراق در جریان سفر رسمی اسفندماه گذشته حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به بغداد در بیانیه‌ای مشترک از توافق نهایی برای آغاز رایگان شدن صدور ویزا برای شهروندان عراقی از ۱۲ فروردین ۹۸ و سپس اقدام متقابل عراق در این خصوص خبر داده بودند.

همزمان ‘ایرج مسجدی’ سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز در گفتگوی اختصاصی با ایرنا اعلام کرده بود که اقدامات لازم برای صدور روادید رایگان از تاریخ یاد شده برای شهروندان عراقی در این سفارت و سایر نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در کشور عراق آغاز شده است.

سالانه بیش از هفت میلیون زائر و مسافر میان ایران و عراق تبادل می‌شود.

منبع: ایرنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
مدیریت سایت

آخرین دیدگاه ها
logo-samandehi
تبلیغات